İşletmemiz ve Uygulamalarımız Hakkında Sıkça Sorulan Soruları Sizin İçin Derledik Ve Cevap Verdik

Soru 1

işletmenizde sadece değerli metal kaplamamı yapıyorsunuz ?

Cevap 1

İşletmemiz ve Atolyelerimizde Sadece değerli metal kaplama uygulamaları yapılmaktadır, Nikel, krom, Prinç (brass) Yada bronz türevi basit metal kaplamalar sadece sanayi alanında, kapı kolu, masa yada Makine bileşeni olan çark, dişli, metal boru gibi mamüllere uygulanır. İşletmemizin faliyet alanı Takı ve aksesuarlarıdır.

Soru 2

Basit metaller olarak nitelendirdiğiniz metallerin değerli metal olarak karşılıkları varmıdır ?

Cevap 2

Elbette; Nikel gibi alerjik ve manyetik bir metalin işletmemizdeki karşılığı Beyaz rodyumdur. Rodyum platin gurubundan bir metaldir, Nikelle mukayse edilemeyecek derece sert ve parlak bir metaldir. Krom için yine platinden gurubundan paladyum, siyah krom ve nikel için , Yine platin gurubundan rutenyum, prinç Brass karşılığı 18 ayar altın gibi. Ton ve görsel olarak basit metallerle asla karşılaştıralamayacak bir görünüm sunarlar.

Soru 3

Sadece imalatçılarla mı çalışıyorsunuz ?

Cevap 3

İşletmemiz Şahıslarla ve firmalarla çalışmaktadır. Yapılmasını istediğiniz iş düşük adetlerde yada tek parçada olabilir. İşletmemizde bireysel işlerin yapıldığı bir ünite bulunmakta.

Soru 4

Fiyatlandırma hakkında bilgi verebilirmisiniz ?

Cevap 4

Konu değerli metal kaplama olunca, kaplanacak ürün adetli ise kritik hesaplama kaçınılmaz olur. Sarf edilecek değerli metal oranını X olarak kabul edelim; X= Kaplanacak alan (desimetre kare) x Kaplanacak metal kalınlığı (Mikron)dur. Bunna göre Kaplanacak ürünün desimtre kare cinsinden alanı hesaplanır, bu alana kaç mikron kaplama yapılacağı ile çarpılarak sarf edilecek değerli metal gramajı bulnur. Proses maliyeti diğer giderlerde eklenerek fiyat teklifi sunulur. İşletmemiz Oldukça ekonomik ve sertifika alınabilecek uygulamalar gerçekleştirmektedir.

Soru 5

Hangi hizmetleri sunuyorsunuz ?

Cevap 5

Mikrongold Yüzeyişlemleri ve değerli metal kaplama alanında hizmet vermektedir. Bu alanlar birbirleri ile bağlantılı fakat farklı alanlardır. Metal yüzey işlem denildiğinde akla imalat aşamasını tamamlamış fakat dekoratif görünüme sahip olmayan ham ürün gelmelidir. Yüzey işlemleri tam olarak burada başlar, Üretilmiş ürün döküm, press, yada CNC yöntemi ile üretilmişse yüzey işlemleri tesviye ile başlar. Ürün üzerindeki çapaklar alınır, döküm artıkları, geometrik olmayan çıkıntılar tesviye ve kromaş uygulanarak cila aşamasına hazırlanır. Cila aşaması Ürünün tasarımına baglı olarak parlak, mat yada mat parlak olarak cila teknikerleri tarafından özenle yapılır. Cila aşaması bittikten sonra ürün metal kaplama aşamasına gelir ve kaplama ünitesine aktarılır. Metal kaplama ünitemizde ürünün tasarımı ve taleb edilen tonda kaplamalar yapılır. 14 ayar Altın, 18 ayar Altın, 22 ayar Altın, Rodyum, Rosegold ve siyah rutenyum en çok tercih edilen değerli metal kaplamalardır. Ürünlerin Tasarımı ve talep doğrultusunda Bu tonlardan bir kaç tanesi aynı parçaya uygulanabilmektedir. Yekpare olan bir alyansın Bir bölümü rodyum bir bölümü 22 ayar altın kaplanabildiği gibi diğer tonlarlada kombine edilebilir bu tamamen sizin tasarımıznıza ve talebinize göre uygulanır.

Soru 6

Her türlü metale kaplama yapılabilirmi ?

Cevap 6

Hertürlü metale kaplama yapılabildiği gibi , Plastik ve organik türünde ürünlerede kaplama yapılabilmektedir. Örnek : canlı bir gül yada camdan mamül bir vazo yada plastik bir kaşık. İletkenliği olmayan bu tip mamüller ön işlemden geçirilerek İletkenlik kazandırılır taleb doğrultusunda istenilen metalle kaplanabilir.

Soru 7

Türkiye geneline hizmet verebiliyormusunuz ?

Cevap 7

Size herhangi bir kargo şubesi kadar yakınız. Göndermiş olduğunuz ürün Bize ulaştıktan sonra 4 iş gününde adresinize kargolanmaktadır.

Soru 8

Bir hizmet taleb ettiğimde fiyat bilgisi nasıl alırım ? Ödemeyi nasıl yapabilirim ?

Cevap 8

Taleb ettiğiniz uygulamayı, uygulamanın hangi objeye yada objelere yapılacağını ölçü ve görsel olarak bize iletebilirsiniz. Teknikerimiz tarafından incelip fiyat bilgisi size bildirilir. Objenin en,boy ve ağırlık gibi bilgileri objeye ait görsel ile birlikte, Teknik@mikrongold.com yada whatsapp hizmet numaramıza gönderebilirsiniz. Web sitemizin iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz. Ödeme banka eft yolu ile yapılmaktadır.

Soru 9

Taleb ettiğim uygulamanın dayanıklılığını nasıl hesaplayabilirim ?

Cevap 9

İletişim kurduğunuz müşteri temsilcimiz her konuda teknik bilgi sağlayacaktır. İstediğiniz kalitede uygulama taleb edebilirsiniz teknikerimiz ve müşteri temsilcimiz taleb ettiğiniz uygulamanın ücret bilgisini ve garanti süresi hakkında sizi bilgilendirecektir

Soru 10

Medikal ürünlere metal kaplama yapılabiliyormu ? Sağlık açısından bir sakıncası varmı ?

Cevap 10

Firmamız Diş implantları'da dahil Birçok medikal ürüne metal kaplama uygulamaktadır. Bu medikal ürünler arasında cerrahi operasyonlarda kullanılan araç gereçler olduğu gibi bazı protez ürünlerede bio uyumlu kaplamalar yapılmaktadır. İşlem sıramızın son etabı "Pasivasyon" Dur. Pasivasyon işleminin ardından ürünler üzerinde herhangi bir kimyasal kalıntı kalmamaktadır, bu kalıntılara ait organizmalar tamamen temizlenmektedir. Bu anlamda sağlık açısından hiçbir sakıncası yoktur.

Soru 11

Antika bir ürünün hatları bozulmadan polisaj ve kaplama yapılabilirmi ?

Cevap 11

Taleb ettiğiniz uygulamayı iletişim kurduğunuz müşteri temsilcimizle detaylı bir şekilde paylaşabilir, her türlü teknik detay ve ücret bilgisi alabilirsiniz. Uygulamalar sizin talebiniz doğrultusunda yapılmaktadır.

Soru 12

Saat kaplama yaptırmak istiyorum, Mekanizma kısmının sökmülmesimi gerekiyor?

Cevap 12

İşletmemizde saat gibi birçok parçadan oluşan ürünlerin Monte, demonte işlemlerini teknikerlerimiz titizlikle yapmaktadır. Kargo ile gönderilecek bir ürünün kargo hasarına önlem olarak mekanizma kısmını saat tamiri yapılan bir atolyede çıkartarak tekrar monte ettirebilirsiniz. Monte , demonte işlemi için küçük bir miktar ücret eklenmektedir.